Kontakt

adresa:
Ski klub Šumava Vimperk, z.s.
1. Máje 182
385 01  Vimperk Najít adresu na mapě
mobil:
+420 721 141 081
e-mail:
info@skisumava.cz
www:
www.skisumava.cz
FB:
https://www.facebook.com/Ski-klub-%C5%A0umava-195217067266181/
IČO:
18291091
Číslo účtu:
9030281/0100

Ski klub Šumava

jsme lyžařským běžeckým sportovním klubem jehož hlavní náplní je péče o mládež. V současné době má klub zhruba 160 členů. Členem klubu se může stát každý, kdo má rád běžecké lyžování a sport všeobecně. Klub je garantem sportovní přípravy pro Sportovní gymnázium Vimperk. Klub pořádá pravidelně i velké veřejné závody Šumavský skimaraton a Šumavský MTB maraton. Klub je nájemcem areálu části areálu Vodník ve Vimperku. V tomto areálu klub provozuje první běžecký skiareál s umělým zasněžováním na Šumavě - Skiareál Vodník, ve kterém pořádá řadu závodů a upravuje veřejné tréninkové tratě i pro širokou veřejnost.

Péče o členy klubu je rozdělena do několika stupňů:

SKIRAPLÉ:

Do skupiny Skiraplé jsou zařazeny nejmenší děti od 5-ti do 8-ti let. Děti lyžují, běhají, hrají sportovní hry, jezdí plavat. Prvořadé v tomto věku je rozvoj sportovní všestrannosti. Děti trénují dvakrát týdně, absolvují v zimě i v létě několik soustředění a o víkendech závody. O děti se starají zkušené trenérky Jana Hudečková, Martina Mondlová. Pokud chcete dát Vašemu dítěti se vstupem do první třídy i možnost organizovaně sportovat s odborným dohledem, pak Skiraplé je ta správná volba.

SPORTOVNÍ středisko:

SPORTOVNÍ GYMNÁZIUM:

Sportovní gymnázium ve Vimperku mohou studovat nadaní studenti s vyhraněným zájmem o běžecké lyžování. Děti trénují již jednoznačně s cílem dosáhnout na nejvyšší příčky v rámci soutěží Svazu lyžařů ČR - mistrovství ČR, český pohár atd. Trenérem Ski klubu Šumava ve Sportovním gymnáziu je Zbyněk Pavlásek.

© SKI Klub Šumava, vytvořil SportSoft