SKI KLUB ŠUMAVA

Sledujte nás na Facebooku
Jméno:
Heslo: >>

Bafuňářské slohy

Barbora Havlíčková skvěle šestá na finále OPA v Seefeldu
21.03.2017 | Zbyněk
Tirolský Seefeld byl o uplynulém víkendu hostitelem letošního finále Kontinentálního poháru OPA v běhu na lyžích. Nádherný areál nedaleko Innsbruku prochází výraznou modernizací a v roce 2019 bude hostit mistrovství světa v klasickém lyžování. Fischer Ski klub Šumava Vimperk a Českou republiku v něm zastupovali tři závodníci v juniorských kategoriích. Barbora Havlíčková, Tomáš Kalivoda a Jiří Mánek se zúčastnili všech tří závodů a zejména Barča si vedla výtečně. Po dobrém výkonu v pátečním prologu (16.místo) odjela v sobotu výbornou klasiku na 5km (8.místo) - jako jedna z mála českých závodníků se vyrovnala s těžkými podmínkami i tratí - a doslova excelovala v nedělní stíhačce na 10km volně. V tomto finále celé minitour se pátým nejlepším časem dne probojovala až na pódiové šesté místo v celkovém pořadí. Perfektní výsledek a velká gratulace. Kluci neudrželi nadějné pozice z pátečního prologu. Tomáš tam dokonce pronikl 7.místem do top ten, Jirka obsadil pěkné 28.místo z 57 startujících. Nicméně sobotní klasiku hoši v těžkých podmínkách takzvaně zazdili! Tím se propadli startovním polem a "vysloužili" si pro nedělní stíhačku pozice v závěru startovního pole. Za nedělní bojovný výkon na 15km skate si rozhodně zaslouží pochvalu, nicméně na velký posun vpřed už to nebylo. Následující víkend nás čekají poslední závody MČR a ČP na Horních Mísečkách a pak již budeme moci naší další úspěšnou sezónu pomalu zakončit.
celý èlánek >>
diskuze (0)
28. ZIMNÍ SVĚTOVÁ UNIVERZIÁDA
12.02.2017 | Pavel | aktualizováno (13.02.2017)
Ve dnech 29.ledna – 8. února 2017 se konaly v kazašském středisku Almaty hry 28. zimní světové univerziády. Jedinou reprezentantkou českého vysokoškolského běžeckého lyžování byla naše závodnice Andrea Klementová. Nejvíce se jí dařilo v mix team sprintu, kde ve dvojici s Jakubem Graefem obsadili 9. příčku. 
diskuze (1)
Závody 4. a 5. února 2017
31.01.2017 | Pavel
V sobotu 4. února se v Železné Rudě koná štafetový závod Zlatá lyže Šumavy.  Závodit se bude od 11:00 hodin v areálu Belveder. Původně plánovaný závod na Vodníku byl zrušen a do Železné Rudy se chystá velká klubová výprava. Podrobnosti o odjezdu a přihláškách u trenérů.
V neděli se na Zadově pojede 68. ročník Stašské 15.  Intervalový start první kategorie bude v 10:00 hodin, pojede se klasicky.  
diskuze (7)
<< >>

© SKI Klub Šumava, vytvořil vytvořil Escorts Manchester